Hoppa direkt till huvudmenyn

Hoppa direkt till sidans innehåll

Valberedning

Kommunfullmäktiges valberedning förbereder val av ledamöter och ersättare till kommunstyrelsen, nämnder m.m.

Ordförande: Anders Björklund
Vice ordförande: Jan Spånberg

Ledamöter Parti Kontakt
Anders Björklund Socialdemokraterna anders.bjorklund@alvdalen.se
Leif Ekström Socialdemokraterna leif.ekstrom@alvdalen.se
Annelie Qvicker Miljöpartiet alli.q@hotmail.com
Stig Olsson Socialdemokraterna stig.olsson@alvdalen.se
Christine Lundberg Socialdemokraterna christine.lundberg@alvdalen.se
Mattias Högberg Socialdemokraterna mattias.hogberg@alvdalen.se
Maria Eriksson Centerpartiet maria.e.eriksson@alvdalen.se
Jan Spånberg Centerpartiet jan.spanberg@nodava.se
Nils-Åke Norman Socialdemokraterna nils-ake.norman@alvdalen.se
Ersättare Parti Kontakt
Maria Hinders Socialdemokraterna maria.hinders@alvdalen.se
Petra Aho Socialdemokraterna petra.aho@home.se
Ulla-Britt Emanuelsson Socialdemokraterna ullabritt_emanuelsson@hotmail.com
Hans Kristiansson Socialdemokraterna hrf@idrefjall.se
Karin Ardefelt Socialdemokraterna karin.ardefelt@alvdalen.se
Gunnar Barke Socialdemokraterna gunnar.barke@alvdalen.se
Marica Leandersson Centerpartiet marica.leandersson@edu.alvdalen.se
Daniel Nyström Centerpartiet daniel.nystrom@alvdalen.se
Kjell Landén Moderaterna kjell@destinationidre.se

Kontakta oss

 

Älvdalens kommun

 

   

E-post: kommun@alvdalen.se                       

Tel: 0251-313 00                                             Fax: 0251-312 09
  Postadress:
Box 100, 796 22 Älvdalen
Besöksadress:
Permatsvägen 1, 796 31 Älvdalen
Org.nr:
212000-2197