Hoppa direkt till huvudmenyn

Hoppa direkt till sidans innehåll

Jävsnämnd

Jävsnämnden ansvarar för att ta beslut i de ärenden som rör myndighetsutövning gentemot kommunens egna verksamheter.

Ordförande: Ulla Back Olsson
Vice ordförande: Maria Hinders

Ledamöter Parti Kontakt
Ulla Back Olsson Socialdemokraterna ulla.back-olsson@alvdalen.se
Maria Hinders Socialdemokraterna maria.hinders@alvdalen.se
Margareta Bylund Socialdemokraterna margareta.bylund@alvdalen.se
Stephan Erixon Liberalerna stephan.erixon@alvdalen.se
Henk Klein Poelhuis Moderaterna henkklp@hotmail.com
Ersättare Parti Kontakt
Ros-Marie Löb Socialdemokraterna
Lars Olsson Socialdemokraterna postis48@hotmail.com
     
Patrik Skord Centerpartiet patrik.skord@alvdalen.se
Karita Graf Centerpartiet karita.graf@gmail.com

Kontakta oss

 

Älvdalens kommun

 

   

E-post: kommun@alvdalen.se                       

Tel: 0251-313 00                                             Fax: 0251-312 09
  Postadress:
Box 100, 796 22 Älvdalen
Besöksadress:
Permatsvägen 1, 796 31 Älvdalen
Org.nr:
212000-2197