Hoppa direkt till huvudmenyn

Hoppa direkt till sidans innehåll

Samverkansrådet för ungdomsfrågor

"Ungdomscaféet" Idre

Ordinarie Kontakt
Gustaf Strömberg gustaf.strombergozol@gmail.com
Ersättare Kontakt
Elin Nilsson elinjohannanilsson@hotmail.com

 

"Hålan" Särna

Ordinarie Kontakt
Moa Hermansson moa.frasse@hotmail.com
Ersättare Kontakt
Jennifer Johansson  

 

"Baured" Älvdalen

Ordinarie Kontakt
Frida Halvardsson fridahalvardsson@live.se
Markus Wallin stuntmackan@hotmail.com
Ersättare Kontakt
Aron Arman aron.arman@gmail.com
Mattias Graaf mattias.tiaz.graaf@gmail.com

 

Strandskolan

Ordinarie Kontakt
Andreas Skoglund andreasskoglund@telia.com
Elina Franzén elina.idre@hotmail.com
Ersättare Kontakt
Wilma Dahlqvist  
Gustav Halvarsson halvarssongustav@gmail.com

 

Älvdalsskolan

Ordinarie Kontakt
Hampus Rönngård dedust2@live.se
Ida Nygårds ida.nygards02@gmail.com
Ersättare Kontakt
My Wallin my-san-00@hotmail.com
Hugo Gulliks hugogulliks@hotmail.com

 

Älvdalens Utbildningscenter

Ordinarie Kontakt
Emma Engström emmaidk@hotmail.com
Ersättare Kontakt
Kevin Nordberg kevinnordberg@hotmail.com

 

 

Politiker

Kommunfullmäktige

Ordinarie Kontakt
Stig Olsson stig.olsson@hedemora.se
Ersättare Kontakt
   

 

Kommunstyrelsen/Allmänna utskottet

Ordinarie Kontakt
Peter Egardt peter.egardt@alvdalen.se
Ersättare Kontakt
Annette Eriksson anette.eriksson@alvdalen.se

 

Barn- och utbildningsutskottet

Ordinarie Kontakt
Anders Björklund anders.bjorklund@alvdalen.se
Ersättare Kontakt
Mari Rustad marirustad@hotmail.com

 

Samhällsutvecklingsutskottet

Ordinarie Kontakt
Mattias Högberg mattias.hogberg@alvdalen.se
Ersättare Kontakt
   

 

Vård- och omsorgsutskottet

Ordinarie Kontakt
Daniel Nyström h01danny@du.se
Ersättare Kontakt
Leif Ekström leif.ekstrom@alvdalen.se

 

Oppositionen

Ordinarie Kontakt
Kjell Tenn kjell.tenn@alvdalen.se
Nils-Åke Norman nils-ake.norman@alvdalen.se
Rolf Knuts rolf_pla@hotmail.com

Kontakta oss

 

Älvdalens kommun

 

   

E-post: kommun@alvdalen.se                       

Tel: 0251-313 00                                             Fax: 0251-312 09
  Postadress:
Box 100, 796 22 Älvdalen
Besöksadress:
Permatsvägen 1, 796 31 Älvdalen
Org.nr:
212000-2197