Hoppa direkt till huvudmenyn

Hoppa direkt till sidans innehåll

Barn- och utbildningsutskottet

Ordförande: Anders Björklund
Vice ordförande: Mari Rustad

Ledamöter Parti Kontakt
Anders Björklund Socialdemokraterna anders.bjorklund@alvdalen.se
Mari Rustad Socialdemokraterna mari.rustad@edu.alvdalen.se
Margareta Grabowska Socialdemokraterna margareta.grabowska@alvdalen.se
Anette Eriksson Socialdemokraterna anette.eriksson@alvdalen.se
Edita Pinxter Centerpartiet edita.pinxter@alvdalen.se
Maria Eriksson Centerpartiet maria.e.eriksson@alvdalen.se
Nils-Åke Norman Moderaterna nils-ake.norman@alvdalen.se
Ersättare Parti Kontakt
Ken Järn Socialdemokraterna ken.jarn@alvdalen.se
Kerstin Knuts Socialdemokraterna k.knuts@telia.com
Kent Eriksson Socialdemokraterna kent.eriksson@nodava.se
Helena Andersson Miljöpartiet helena@renbiten.se
Marica Leandersson Centerpartiet marica.leandersson@edu.alvdalen.se
Göran Olsson Centerpartiet goran.olsson@alvdalen.se
Sven-Olov Åsberg Moderaterna sven-olov.asberg@alvdalen.se

Kontakta oss

 

Älvdalens kommun

 

   

E-post: kommun@alvdalen.se                       

Tel: 0251-313 00                                             Fax: 0251-312 09
  Postadress:
Box 100, 796 22 Älvdalen
Besöksadress:
Permatsvägen 1, 796 31 Älvdalen
Org.nr:
212000-2197