Hoppa direkt till huvudmenyn

Hoppa direkt till sidans innehåll

Personal

Karin Rytter
1:e bibliotekarie, Älvdalens sockenbibliotek
karin.rytter@alvdalen.se
0251-31274

Rose Eriksson
Barn- och ungdomsbibliotekarie, Älvdalens sockenbibliotek
rose.eriksson@alvdalen.se
0251-31272

Inger Fransson
Vuxenbibliotekarie, Älvdalens sockenbibliotek
inger.fransson@alvdalen.se
0251-31275

Gun-Britt Hurtig
Kulturpedagog
gun-britt.hurtig@alvdalen.se
0251-312 77

Linda Grannas
Skolbibliotekarie
linda.grannas@alvdalen.se
0251-31175

Monica Thollander
Filialföreståndare, Idre bibliotek
monica.jonsson-thollander@alvdalen.se
0253-31512

Lili Wennerstrand
Filialföreståndare, Särna bibliotek
lili.wennerstrand@alvdalen.se
0253-59 66 10

 

Kontakta oss

 

Älvdalens kommun

 

   

E-post: kommun@alvdalen.se                       

Tel: 0251-313 00                                             Fax: 0251-312 09
  Postadress:
Box 100, 796 22 Älvdalen
Besöksadress:
Permatsvägen 1, 796 31 Älvdalen
Org.nr:
212000-2197